Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach


Idź do treści

Relacje 2015/2016 cz.1

WYDARZENIA
„Ta nasza młodość…” - uroczystość zakończenia roku szkolnego

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas objął swoim patronatem uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszym gimnazjum.
Wyróżnienie ma związek z sukcesami, które były udziałem uczniów naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym – wśród uczniów gimnazjum było aż 15 finalistów oraz 5 laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
Wśród gości uroczystości byli m.in. Marek Łukaszek – Wójt Gminy Dwikozy oraz Marzanna Mach – Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Gminy Dwikozy i jednocześnie Przewodnicząca Rady Rodziców.
W swoim wystąpieniu Wójt Gminy Dwikozy pogratulował roku dobrej nauki oraz licznych sukcesów na szczeblu wojewódzkim. Pokreślił, jak bardzo był dumny, jako włodarz gminy, gdy podczas gali laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych okazało się, że nasza szkoła uplasowała się w czołówce najlepszych świętokrzyskich gimnazjów. Pani Marzanna Mach podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za zaangażowanie w pracę z młodzieżą oraz wychowanie ku wartościom. Zaprezentowała również pamiątkowe tableau tegorocznych absolwentów.
Dyrektor Szkoły Iwona Korczyńska-Sapielak również pogratulowała uczniom i rodzicom sukcesów. Szczególne wyróżnienie w postaci uzyskania tytułu
PRIMUS INTER PARES otrzymali uczniowie: Weronika Czajkowska z klasy III b za osiągnięcie najwyższej średniej w szkole (5,68) i wzorowe zachowanie w ciągu trzech lat nauki oraz Mateusz Sekulski z klasy III a za osiągnięcie najwyższej średniej z egzaminu gimnazjalnego (94,67%). Wice-Dyrektor szkoły Renata Czajkowska przedstawiając sukcesy gimnazjalistów, podkreśliła jak ważną rolę w wychowaniu dzieci spełniają rodzice i jak wymierne korzyści przynosi wzajemna współpraca rodziców z nauczycielami. Nagrodzeni zostali też gimnazjaliści aktywnie pracujący w Samorządzie Uczniowskim oraz reprezentujący szkołę na zawodach sportowych. Dyrektor Iwona Korczyńska–Sapielak podziękowała też nauczycielom za pracę z pasją, za zaangażowanie w sprawy młodzieży, które przełożyły się na sukcesy uczniów. Pogratulowała także Małgorzacie Tutak – nauczycielowi chemii, uzyskania tytułu Belfra Roku 2015/2016 w powiecie sandomierskim.
Swoje wystąpienia mieli również uczniowie szkoły. Reprezentantka klas pierwszych i drugich Eliza Lasota we wzruszający sposób pożegnała klasy trzecie, a przedstawiciele tychże - Weronika Czajkowska oraz Mateusz Sekulski podziękowali pedagogom oraz swoim młodszym kolegom za trzy lata wspólnej nauki i zabawy w gimnazjum.
Ważną częścią uroczystości był program artystyczny, utrzymany w tonie humorystycznym, choć miejscami nostalgiczny, który przyciągnął szczerą uwagę wszystkich zgromadzonych.
Koordynatorem uroczystości była pani Beata Kuleszko.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Co zrobić, żeby zmiana szkoły była wyczekiwanym wydarzeniem?

Myśląc o następnym roku szkolnym, a w szczególności o właściwym wprowadzeniu przyszłych uczniów w nowe środowisko szkolne, dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym zorganizowała spotkanie informacyjne dla uczniów klas szóstych i ich rodziców.

Spotkanie odbyło się 20 czerwca (poniedziałek), a otworzyła je Dyrektor Szkoły Iwona Korczyńska-Sapielak witając wszystkich uczniów klas szóstych wraz z rodzicami oraz przedstawiając całe Grono Pedagogiczne. Dyrektor przedstawiła również planowanych wychowawców klas pierwszych, a w późniejszej części spotkania zwracała uwagę na otwartość szkoły w przyjmowaniu propozycji rodziców dotyczących pracy szkoły. Następnie Anna Tutak przedstawiła ofertę zajęć z wychowania fizycznego, a Katarzyna Drypa-Skrok zaprezentowała ofertę zajęć z języków obcych oraz zareklamowała zbliżającą się wycieczkę do Wiednia.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego Joanna Forc poinformowała o planowanej na początku roku szkolnego wycieczce do Warszawy dla uczniów klas I.
Po pierwszej części nastąpiła krótka przerwa na rozmowę przy filiżance kawy, po której przyszli wychowankowie mieli okazję wziąć udział w sportowych zabawach integracyjnych i obejrzeć występ szkolnego zespołu tanecznego.
Druga część spotkania to również rozmowy na temat pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Duża część nauczycieli ma kwalifikacje oraz bogate doświadczenie w pracy z dziećmi z orzeczeniami, opiniami PPP, różnymi dysfunkcjami w klasach integracyjnych i na zajęciach indywidualnych.
Następnie omówiono kwestie bezpieczeństwa uczniów, oferty zajęć dodatkowych, podręczników, dziennika elektronicznego, dowozów oraz opieki nad uczniami na świetlicy. Spotkanie zamknęły indywidualne rozmowy nauczycieli z rodzicami, w których rodzice zgłaszali swoje inicjatywy oraz poruszali sprawy dotyczące własnego dziecka.

Witold Lech

Udział w XIX Sesji Ekologicznej w I LO Collegium Gostomianum.w Sandomierzu.


We wtorek 7 czerwca 2016r. w I LO Collegium Gostomianum odbyła się XIX Sesja Ekologiczna pod hasłem: Wisła–lustro Sandomierza. Uczestniczyły w niej dzieci z przedszkoli, szkól podstawowych, młodzież gimnazjalna i starsi koledzy ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu sandomierskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Sagan i Natalia Rewera z kl. I oraz Paulina Suter i Piotr Łażeński z kl.III. W programie uroczystości odbył się m.in. teatrzyk dla najmłodszych pt. ,,O rybaku i złotej rybce", wykłady na temat zalet Ziemi Sandomierskiej oraz występy uczniów I LO Collegium Gostomianum
Jak co roku zachęceni przez panią Beatę Kuleszko do udziału w konkursach towarzyszących sesji podjęliśmy wyzwanie i z dużą starannością przygotowaliśmy prace do dwóch konkursów.
W konkursie multimedialnym pt. Wisła –lustro Sandomierza
Paulina Suter zajęła II miejsce, a Natalia Sagan wyróżnienie.
Natalia Rewera i Piotr Łażeński uczestniczyli w konkursie międzypokoleniowym pt. ,,Starej fotografii czar...historia z Wisłą w tle".
Natalia Rewera zajęła II miejsce, ja otrzymałem wyróżnienie.
Zdobyliśmy dyplomy i cenne nagrody: książki, mapy Ziemi Sandomierskiej oraz dodatkowe 4 punkty, które doliczone zostaną nam podczas rekrutacji do I LO.
Gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy dalszego zaangażowania w konkursach związanych tematycznie z Sandomierszczyzną.

Piotr Łażeński kl. IIID

Test Młodego EkologaW dniu 31 maja 2016r. w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu odbył się powiatowy etap konkursu ekologicznego pt. „Test Młodego Ekologa, który zorganizowany został przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu
Wzięli w nim udział uczniowie naszego gimnazjum pod opieką Pani Beaty Kuleszko: Michał Sowiński i Michał Kwiecień z kl. I, Błażej Jędrzejewski kl. II i Piotr Łażeński z kl. III. Chłopcy zmierzyli się z zestawem 40 pytań z zakresu edukacji ekologicznej, sozologicznej oraz ochrony przyrody w Polsce i w Unii Europejskiej. Po przerwie w czasie której można było obejrzeć wystawy związane z najmłodszą formą ochrony przyrody Natura 2000, nadszedł czas na ogłoszenie wyników.
Michał Sowiński zdobył
I miejsce pozostawiając w tyle konkurencję. Po zaciętej dogrywce miejsce III wywalczył Błażej Jędrzejewski. Naszym zwycięzcom gratulujemy i życzymy zapału do dalszego zgłębiania wiedzy biologicznej.

Piotr Łażeński kl. IIID
Wycieczka do Zakopanego


W dniach od 7 do 9 czerwca odbyła się wycieczka do Zakopanego. Brali w niej udział uczniowie 1 i 2 klas gimnazjum w Dwikozach. Wyruszyliśmy o godz. 06.30 z placu gimnazjum. Podróż trwała 6 godzin. W autobusie było bardzo wesoło, dzięki czemu wszystkim szybko minęła droga. Do Zakopanego dotarliśmy o godz. 13.00, a następnie pełną parą ruszyliśmy na Gubałówkę. Na górę musieliśmy wejść o własnych siłach, ale z powrotem podziwialiśmy piękne widoki zjeżdżając na dół kolejką. Naszym następnym przystankiem były Krupówki. Tam kupiliśmy pamiątki i spróbowaliśmy oscypków. Później pojechaliśmy do hotelu, gdzie zjedliśmy obiadokolację. Potem mieliśmy czas na rozpakowanie bagaży i spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Drugi dzień rozpoczęliśmy śniadaniem, a następnie wyruszyliśmy nad Morskie Oko. Tego dnia w sumie pokonaliśmy 18 km. Każdy szedł swoim tempem, ale wszyscy dotarli na miejsce. Wyczerpani wróciliśmy do hotelu i mieliśmy czas na odpoczynek. Wieczorem wybraliśmy się na kręgle, gdzie czas nam minął bardzo przyjemnie. W ostatni dzień naszego pobytu pojechaliśmy do Niedzicy, gdzie płynęliśmy statkiem i zwiedziliśmy zamek. Po ostatniej atrakcji nadszedł czas na powrót. W drodze powrotnej wszyscy śpiewaliśmy piosenki i wspominaliśmy udany wyjazd. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Dziękujemy za jej organizację Pani Małgorzacie Tutak oraz opiekunom: Katarzynie Chmielewskiej-Mróz, Edycie Czajce-Łukawskiej, Edycie Mścichowskiej, Izabeli Romańskiej i kierowcy Panu Grzegorzowi Woźniakowi.

Julia Wąsik i Eliza Lasota
Powiatowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne


6 czerwca na stadionie w Sandomierzu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa lekkoatletyczne. Nasze zawodniczki wzięły udział w następujących konkurencjach: w skoku wzwyż, w skoku w dal, biegu na 300 i 100 metrów, oraz w pchnięciu kulą. Wszystkie godnie reprezentowały naszą szkołę jednak tylko Oli Ciszkiewicz udało się zdobyć medale. Zajęła ona II miejsce ( srebrny medal) w skoku wzwyż, III miejsce (brązowy medal) w biegu na 300 metrów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
„Dziecko - Radość, Rodzina - Miłość”


Przy pięknej pogodzie, w niedzielę 5 czerwca na terenie naszego gimnazjum odbył się festyn -„Dziecko - Radość, Rodzina - Miłość”.imprezy byli: Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Dwikozach, Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach oraz Komisariat Policji w Dwikozach.ę rozpoczął Wójt Gminy Dwikozy Pan Marek Łukaszek, życząc wszystkim udanej zabawy. Prowadząca imprezę, Pani Anna Siewierska, regularnie przypominała wszystkie punkty programu, wśród których były: miasteczko ruchu drogowego, konkurencje sportowe na Orliku, możliwość obejrzenia „od środka” radiowozu policyjnego, wozu strażackiego, karetki pogotowia. Dodatkowo uczestnicy mogli obejrzeć tresurę psa tropiącego. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz walk zawodników kick boxingu. W ramach relaksu można było spędzić czas na zjeżdżalniach i zjeść pyszną grochówkę. ępy na scenie rozpoczęły się od przedstawienia teatralnego - nawiązującego do przeciwdziałania przemocy w rodzinie - w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum.pikniku czas umilały występy estradowe w wykonaniu: Pani Marii Skorupy i Kasi Pawłowskiej z Zawichostu, Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Dwikóz, Raperów z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Zawichoście. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się także występy taneczne: wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Zawichoście oraz zespołu tanecznego naszego gimnazjum.radości sprawił wszystkim „ Bajkowy korowód” gimnazjalistów. Młodzież, wraz z nauczycielami, prezentowała się na scenie w przebraniach bohaterów bajkowych. Każda klasa wywiązała się z zadania wspaniale. Stroje były kolorowe, piękne i oddawały charakter wybranych bajek. W konkursie na najlepsze przebranie zwyciężyli:
Emilia Obara z kl. I e
Piotrek Łażeński z kl. IIId
Ernest Bendkowski z kl. II b
Ania Przydatek z kl. II a
Weronika Kaczmarczyk z kl. III b
Oliwierek Czajkowski
Mikołaj Niski z kl. I b
W konkurencji klasowej wygrały:
I miejsce klasa III d – „ Pszczółka Maja”
II miejsce klasa I c – „ Minionki”
III miejsce klasa II b – „ Flinstonowie”

Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny : „ Dziecko – Radość, Rodzina – Miłość”. Wśród przedszkolaków zwycięzcami okazali się:
I miejsce – Aleksandra Półgrabia ze Szczytnik
II miejsce – Natalia Nowicka ze Słupczy
III miejsce – Julia Furman z Dwikóz
Wyróżnienie – zespół przedszkolny „Jabłuszko” w Starym Garbowie – grupa „0”.
Kategoria szkoły podstawowe – klasy I – III:
I miejsce – Natalia Tokarz – Dwikozy
II miejsce – Anna Misior – Dwikozy
III miejsce – Weronika Pardak – Dwikozy
Wyróżnienie – Maria Krzemińska – Dwikozy
Kategoria szkoły podstawowe – klasy – IV – VI:
I miejsce – Maria Ciźla – Dwikozy
II miejsce – Natalia Tysa – Stary Garbów
III miejsce – Martyna Sagan – Góry Wysokie
Wyróżnienie – Wiktoria Pawlica – Góry Wysokie.
Kategoria gimnazjum:
I miejsce – Agnieszka Chmiel – Gimnazjum Dwikozy
II miejsce – Michał Sowiński – Gimnazjum Dwikozy
III miejsce – Natalia Sagan – Gimnazjum Dwikozy

Wyróżnienie- Aleksandra Capek – Gimnazjum Dwikozy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogła odbyć się ta piękna uroczystość. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Katarzyny Chmielewskiej – Mróz, która koordynowała przygotowania z ramienia naszego gimnazjum i była niesamowita jako Fiona!


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Relacja z wycieczki do Włoch


27 maja 2016 r. o godz. 18 wyruszyliśmy na wycieczkę do Włoch. W godzinach porannych dotarliśmy do miasta narodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta, czyli Salzburga. Po zobaczeniu pięknych ulic miasta, udaliśmy się do ogrodów Mirabell. Wieczorem, po przejeździe przez piękne Alpy austriackie i szwajcarskie, szczęśliwie dotarliśmy nad jezioro Como, które położone jest w Alpach, gdzie zakwaterowaliśmy się w schronisku młodzieżowym.
W niedzielę przejechaliśmy do miejscowości Como, skąd po krótkim zwiedzaniu miasta udaliśmy się na prom. Spędziliśmy niezapomniane chwile pływając po jeziorze i rozkoszując się niezwykłymi widokami- czasami niestety w strugach deszczu. W Bellagio podziwialiśmy miasteczko i cieszyliśmy się wolnym czasem, który przeznaczyliśmy na szybkie zakupy pamiątek. to poniedziałkowy pobyt w Mediolanie pozostanie na długo w naszej pamięci. Niezwykłe Duomo, galeria Uffizi, zamek, Via Dante, Stare Miasto, zrobiły na nas duże wrażenie. Tego dnia zmieniliśmy miejsce noclegu na Viareggio Camping Italia, gdzie pomijając atrakcje towarzyskie, wszyscy zachwycali się uroczymi króliczkami biegającymi po campingu. wtorek zwiedziliśmy długo wyczekiwaną Pisę. Widzieliśmy Krzywą Wieżę, katedrę i Stare Miasto, które zrobiło na nas duże wrażenie. Znaleźliśmy także wolny czas na plażowanie nad Morzem Liguryjskim. Nikt nie uwierzy, ale nie padało. Złapaliśmy zatem trochę włoskiego słońca.
Środę spędziliśmy w parku Cinque Terre, podziwiając Riomaggiore, Maranolę i Vernazzę - malowniczo położone na skałach wioski rybaków. Podróż włoską koleją pozostanie długo w naszej pamięci. ępnym punktem naszej podróży była cudowna Florencja. Jest to niezwykłe miasteczko z licznymi posągami, uliczkami, Katedrą Santa Croce, Katedrą Santa Maria del Fiore oraz Mostem Złotników. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy Muzeum Ferrari w Maranello. Była to frajda dla fanów motoryzacji. óż powrotna do Polski mijała spokojnie. Kraj powitał nas słoneczną pogodą. Całą wycieczkę będziemy miło wspominać, gdyż dużo zobaczyliśmy i dobrze się bawiliśmy.
Przydatek Anna

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.Powrót do treści | Wróć do menu głównego