Chór

Od 1999 r. w naszym gimnazjum działa chór szkolny. W jego skład wchodzą zainteresowani uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych. Razem to około 40 uczniów.początku istnienia włącza się on aktywnie w życie kulturalne szkoły, gminy powiatu i województwa.Opiekunem chóru jest pani mgr Renata Woźniak, nauczycielka muzyki.Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Przeznaczone są głównie dla uczniów muzykalnych i chcących się rozwijać muzycznie. Repertuar stanowią przede wszystkim pieśni okolicznościowe związane z obchodami rocznic świąt narodowych oraz inne związane z uroczystościami szkolnymi i pozaszkolnymi. nad przygotowaniem uczniów do licznych występów przyczyniła się do zaprezentowania zespołu na zewnątrz podczas różnorodnych konkursów i koncertów, a także zdobycia uznania w postaci nagród, podziękowań, dyplomów.
Nasze największe sukcesy:

• wydanie płyty pt. „Kolędy i pastorałki” - 2002
  • nagroda specjalna PRIX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej - Kielce, 2010/11
  • I, II i III miejsca oraz liczne wyróżnienia w konkursach:
  • Piosenki Ekologicznej w Tarnobrzegu w latach 2002 - 2013
  • Piosenki Harcerskiej w Sandomierzu w latach 2000 - 2008
  • NAGRODA GŁÓWNA - na Festiwalu Piosenki „Ocalić od zapomnienia” - Ćmielów, 2012 dla solistki - Natalii Teter
  • liczne występy gościnne w kościołach parafialnych - w Dwikozach, Górach Wysokich i w Mściowie, z repertuarem kolędowym i patriotycznym
  • uświetnianie uroczystości gminnych takich jak: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Gminne Święto Plonów, Opłatek dla Seniorów i inne
  • występy gościnne na Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu

zajęcia chóru szkolnego odbywają się w każdy piątek po lekcjach

CELE I ZADANIA CHÓRU SZKOLNEGO:

rozwijanie zdolności oraz wrażliwości na muzykę,łtowanie zainteresowań muzycznych,dorobku kultury muzycznej,uczniów do udziału w uroczystościach szkolnych, pozaszkolnych oraz do konkursów.

Dzień KEN - 2013

„Jasełka” - 2013 - Sara śpiewa piosenkę pt. „Przekażmy sobie znak pokoju”

Chłopcy z naszego gimnazjum śpiewali na JASEŁKACH góralską pastorałkę !

„Jasełka” - 2012

Ślubowanie uczniów klas pierwszych - 2011